І. ВСТУП

Рожнятівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості – це позашкільний навчальний заклад. Свою діяльність установа здійснює на основі таких законодавчих документів: Закону України «Про освіту», “Про позашкільну освіту”, “Про загальну середню освіту”, Концепції про позашкільну освіту та виховання,  Державної Національної програми «Освіта України: ХХІ століття», Національної доктрини розвитку освіти, Концепції національного громадянського виховання.

Особистісно орієнтована освіта є чи не найпоширенішою педагогічною технологією школи сьогодення в Україні. Рожнятівський районний БДЮТ вже давно є закладом особитісно зорієнтованого навчання та виховання. Адже центром, ядром навчально-виховного процесу закладу виступає дитина, її самобутність та самоцільність. Будинок дитячої та юнацької творчості базує свою роботу на принципах (правилах) національної спрямованості (патріотизму), культуровідповідності («добре знаю своє»),  привентизації (попередження),  збереження морально-духовних цінностей та на засадах партнерських стосунків між вихованцями та педагогами. Ідеал випускника закладу, до якого прагне колектив БДЮТ, – це сформований громадянин, патріот України, професіонал та сім’янин.

В 2016-2017 навчальному році в закладі  навчалось  922 учні з 22 загальноосвітніх шкіл району. Всього працювало 72 гуртки, з них 10 – науково-технічного,  47 – художньо-естетичного, 13 – туристсько-краєзнавчого, 3 – еколого-натуралістичного напрямків. Вихованці були залучені у творче розв’язання суспільно важливих завдань, приймали участь у районних, обласних та Всеукраїнських змаганнях, турнірах, конкурсах, виставках.   Результатом роботи гуртків БДЮТ стали перемоги вихованців у різноманітних обласних та Всеукраїнських заходах:

 • обласний конкурс-виставка іграшок-сувенірів «Український сувенір» – два призери;
 • обласна виставка-конкурс дитячих та студентських робіт з дизайну, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «За світлом Різдвяної зорі» – дев’ятнадцять призерів;
 • обласний турнір юних програмістів з інформаційних технологій – один переможець;
 • обласний конкурс народних ремесел «Знай і люби свій рідний край» – чотири призери;
 • обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання – один призер;
 • обласна виставка-конкурс з початкового технічного моделювання – один переможець та два призери;
 • обласний етап Х Міжнародного екологічного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Вода – джерело життя» – один переможець;
 • обласний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» – один переможець;
 • обласний етап заочної Всеукраїнської традиційної щорічної новорічно-різдвяної виставки-конкурсу «Новорічна композиція» – двоє отримали Подяку за високий рівень виконавської майстерності та цікаве композиційне вирішення представленої роботи;
 • обласна конкурс-виставка великодніх композицій «Великодні передзвони» – один призер;
 • конкурс писанкового розпису на Х Всеукраїнському відкритому фольклорному фестивалі «Писанка» – один призер та два переможці;
 • ІІ тур Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна – один призер та один диплом лауреата.

Грамотами департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА за високий рівень підготовки переможців обласного турніру юних програмістів з інформаційних технологій та обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання нагороджені керівники гуртків Рожнятівського БДЮТ Петришин Володимир Ігорович та Туз Надія Василівна.

Подяку Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді за творчий підхід у підготовці методичних матеріалів на обласний конкурс науково-методичних розробок отримала керівник гуртка образотворчого мистецтва Візнович Юлія Василівна.

Позашкільний заклад – це центр для повноцінного відпочинку дітей, реалізації дитячих талантів й обдарувань. З метою поширення позитивного іміджу закладу, розвитку обдарованості та творчих задатків дітей та учнівської молоді на базі Районного БДЮТ протягом 2016-2017н.р. були проведені такі традиційні масові заходи: виставки творчих робіт вихованців БДЮТ декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва; конкурси малюнків на асфальті та плакатів; туристичні змагання; конкурсно-розважальні програми; інтелектуально-розважальні програми; виховні заходи по профілактиці шкідливих звичок; заходи милосердя; літературно-мистецькі заходи; заходи екологічного спрямування;  творчі звіти гуртків. 1 червня 2017 року на базі БДЮТ відбувся Фестиваль творчості вихованців, приурочений Міжнародному дню захисту дітей.

Позашкільний заклад впроваджує в свою роботу нові методи та форми роботи з дітьми. Цікавими формами роботи з дитячим колективом є різноманітні майстер-класи, флешмоби, квести, банси, які сприяють об’єднанню, згуртуванню, спільній роботі. Так проведено: флешмоб до Дня Незалежності України «Хай майорить наш прапор під вільним небом України»,  до Міжнародного дня миру – банс «Україна – це я, Україна – це ти, Україна –це ми!» та виготовлена карта України «Подаруй голуба миру», до Дня Вишиванки – майстер-клас з виготовлення вервичок воїнам АТО, до Міжнародного дня захисту дітей – флешмоб «Хай у серці кожної дитини горить любов до України» та конкурс малюнка на асфальті ».

Робота з лідерами учнівського самоврядування району – пріорітетний напрям системи виховної роботи закладу. На базі БДЮТ діє школа літерів учнівського самоврядування. На протязі минулого навчального року  тричі проводились заняття цієї школи: у вересні – організаційне, лідери окреслили завдання та склали план роботи на рік; у лютому – проведено інтелектуальний турнір «Що? Де? Коли?» та оголошено конкурс проектів «Духовна спадщина мого народу», а в травні відбувся захист цих проекті та Форум лідерів учнівського самоврядування району.

Одним із основних напрямків роботи БДЮТ є національно-патріотичне та морально-духовне виховання.  З цією метою працівниками Рожнятівського БДЮТ були проведені майстер-класи з виготовлення листівок та майстер-класи з виготовлення голубів в різних техніках паперопластики. Гуртківці разом з керівниками виготовляли вервечки, писали нашим захисникам теплі слова підтримки, малювали яскраві позитивні малюнки. Все це з допомогою волонтерів передали в Ірпінський воєнний госпіталь. Традиційними стають заходи до Дня Гідності та Свободи та Конкурс патріотичної пісні між вихованцями різноманітних гуртків.

Системним напрямом роботи закладу є соціальна адаптація вихованців та підтримка обдарованих дітей. Кожна дитина має свій особливий талант, своє обдарування – хтось малює, вишиває, співає, танцює, створює неповторні мистецькі та дизайнерські роботи, дехто любить конструювати, видумувати, моделювати, інші – добре уявляюсь і вміють створити техніку майбутнього. Завдання керівників гуртків БДЮТ роздивитись ці таланти та допомогти дитині їх розкрити, дати впевненість вихованцю як у собі так і його майбутньому.

БДЮТ – це шлях до професійного самовизначення. Заклад дає другу освіту, причому це безкоштовна освіта, це шлях у майбутнє дитини, а особливо дітей незахищених верств населення, чиї батьки  неспроможні витрачати фінанси на додаткове навчання. Це ще й якісна освіта, це сприйняття того, що дитина на щось здатна, що дитина самостійна.

Тому одними з пріоритетних завдань нашого закладу на 2017-2018н.р. є:

 • розширення мережі гуртків науково-технічного напряму;
 • підтримка обдарованих дітей та молоді;

–  залучення до роботи у гуртках старшокласників, дітей пільгових категорій, дітей схильних до правопорушень та негативних вчинків;

 • покращення матеріально-технічної бази;
 • формувати й по­стійно розвивати творчі здібності вихованців;
 • навчити кожну дитину самостійно мисли­ти, діяти в нестандартних умовах, творчо підходи­ти до розв’язання проблем і завдань;
 • створювати оптимальні умови для інтелектуального розвитку кожної дитини, виявляти і розвивати їх творчі здібності;
 • спрямувати педагогічну діяльність на збагачення   духовних зв’язків дитячого та педагогічного колективу, зміцнювати неформальні дружні зв’язки між вихованцями, зберігати традиції БДЮТ;
 • підтримувати і розвивати ініціативи гуртківців, які спрямовані на цікаве, змістовне проведення дозвілля;
 • розвивати здібності і вміння старшокласників відстоювати власні позиції з різних питань, знаходити нові ідеї та критично аналізувати проблеми;
 • проводити пропаганду здорового способу життя та роботу по профілактиці правопорушень серед неповнолітніх;
 • керівникам гуртків активно використовувати в роботі інноваційні технології.

 

ІІ. СТВОРЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМОВ ДЛЯ ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

 

Теоретично – методична робота з реалізації цілей

 

№ п/п Назва заходу Термін виконання Відповідальні Контроль
1 Провести  інструктивно – методичну нараду з керівниками гуртків по плануванню роботи гуртків на 2017 – 2018 н.р. Вересень Стрижак Л.Д.

Савчук Н.М.

 

Стрижак Л.Д.

 

2 Спланувати роботу методичного об’єднання керівників гуртків на 2017-2018 н.р. і працювати згідно плану. Вересень

 

 

Ковальчук І.В.,

Транжиліна О.М.

Стрижак Л.Д.
3 Систематично приймати участь у семінарах педагогів – організаторів, заступників з виховної роботи. Протягом року Савчук Н.М., Баричка І.І. Стрижак Л.Д.
4 Надавати методичну допомогу керівникам гуртків. Протягом року Ковальчук І.В., Баричка І.І. Савчук Н.М.
5 Співпрацювати з молодіжними організаціями і надавати їм методичну допомогу. Протягом року Ковальчук І.В., Баричка І.І. Савчук Н.М.
6 Закріпити за молодими педагогами наставників:Владикіна О.В. – Транжиліна О.М.,

Михайленко М.Д. – Стрижак Л.Д.

Систематично надавати методичну допомогу новоприбулим педагогам.

Протягом року Транжиліна О.М., Стрижак Л.Д.

 

Стрижак Л.Д.
7 Відвідати заняття новоприбулих педагогів з метою надання їм методичної  та психологічної допомоги:–         Владикіної О.В., керівника  гуртка «Сучасна хореографія» на базі Креховицької ЗОШ І-ІІст.,

–         Михайленко М.Д., керівника гуртків «Основи комп’ютерних технологій» на базі БДЮТ

 

Вересень –

листопад

2017р.

 

Стрижак Л.Д., Савчук Н.М.,

Мельник В.Т.

 

 

Стрижак Л.Д.

8 Відвідати гуртки, де навчаються учні, які вимагають до себе підвищеної психолого-педагогічної уваги. Надати керівникам допомогу в роботі з цими дітьми. Протягом року Ковальчук І.В., Баричка І.І.,

Мельник В.Т.

Савчук Н.М.
9 Вивчити та узагальнити досвід роботи керівника гуртків «Соломоплетіння» Зозук Г.В. Протягом року Ковальчук І.В.

 

Стрижак Л.Д.
10 Прийняти участь у конкурсі на кращу науково-методичну розробку навчальних  програм, посібників з питань позашкільної освіти. Лютий 2018р. – квітень 2018р. Дроцюк Л.Т., Іваськів Л.В. Стрижак Л.Д.
11 Забезпечити БДЮТ періодичною і методичною літературою. Протягом року Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
12 Висвітлювати в засобах масової інформації питання позашкільної освіти. Протягом року Ковальчук І.В., Баричка І.І. Стрижак Л.Д.

 

 

 

ІІІ. НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНА РОБОТА

Навчально-виховний процес  визначається  як специфічний, багатогранний,  цілісний і системно упорядкований,  педагогічно спрямований  з взаємно пов’язаними методиками і технологіями.

Головне у роботі районного Будинку дитячої та юнацької творчості –  виховання громадянина України, життєво компетентного, здатного до самовизначення,   самовдосконалення – це навчити вихованців пізнавати (вчитися самому), навчитися діяти, навчитися жити і навчитися жити разом.

Основні завдання навчально-виховної  роботи БДЮТ                                       на 2017-2018 навчальний  рік:

 

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальні Контроль
1. Організація роботи щодо залучення дітей і підлітків у гуртки. Охопити гуртковою роботою 928 учнів. до 15.09. Пед.колектив Стрижак Л.Д.
2. Укомплектувати БДЮТ кадрами. до 15.09. Стрижак Л.Д.
3. Скласти розклад занять гуртків на I, II семестри, на канікулярні періоди. ВересеньЖовтень-листопад  Грудень

Березень

Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
4. Спланувати роботу гуртків на I, II семестри навчального року, на періоди канікул. ВересеньЖовтень-листопад  Грудень

Березень

Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
5. Ознайомити гуртківців з правилами поведінки під час занять та відвідування БДЮТ. вересень Керівники гуртків Cавчук Н.М.
6. Регулярно проводити перевірку журналів планування та обліку роботи гуртків, журналів реєстрації інструктажів з охорони праці. постійно Савчук Н.М., Сенюк В.Д. Стрижак Л.Д.
7. Розширювати мережу гуртків, з метою залучення старшокласників до позашкільної освіти. до 15.09. Cавчук Н.М. Стрижак Л.Д.
8. Регулярно проводити з гуртківцями інструктажі про дотримання правил техніки безпеки та протипожежної безпеки; вивчення правил техніки безпеки, протипожежної безпеки; бесіди щодо здорового способу життя. протягом року Керівники гуртків Савчук Н.М., Сенюк В.Д.
9. В кожному гуртку провести бесіди по попередженню травматизму дітей. Формувати в гуртківців свідоме та  відповідальне ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, навичок безпечної поведінки. До 15.10.,до 15.01. Керівники гуртків Стрижак Л.Д., Савчук Н.М.
10 Системно впроваджувати  Концепцію національно-патріотичного виховання  в роботу закладу. Передбачити заходи, спрямовані на реалізацію національно-патріотичного та морально-духовного виховання. Протягом року.

До 15.09.

Савчук Н.М., Баричка І.І. Стрижак Л.Д.
11 Перевірити згідно програм МОН журнали гурткової роботи. Вересень (до 15.09.), грудень (25.12.-31.12.) Савчук Н.М., Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
12 Організувати взаємовідвідування занять педагогами БДЮТ. протягом року Савчук Н.М., Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
13 Провести і організувати День відкритих дверей.  15.09. Баричка І.І. Савчук Н.М.
14 Забезпечити участь гуртків у районних та обласних заходах. Підвищувати рівень підготовки гуртківців до районних та обласних конкурсів, змагань, виставок, конференцій тощо. протягом року Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
15 Організувати постійно діючу виставку робіт гуртківців. протягом року Баричка І.І., Ковальчук І.В. Савчук Н.М.
16 Залучити в гуртки дітей, схильних до правопорушень та тих, що стоять на обліку в інспекції в справах неповнолітніх. Вести з ними відповідну роботу. протягом року Керівники гуртків, психолог Савчук Н.М.
17 Залучити в гуртки дітей учасників бойових дій на Сході України, членів сімей Героїв Небесної Сотні, бійців АТО та Їх сімей, а також дітей переселенців зі Сходу України. протягом року Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В., Мельник В.Т. Стрижак Л.Д.
18 Індивідуально працювати над розвитком творчих здібностей  обдарованих дітей шляхом створення оптимальних умов для здобуття дітьми та учнівською молоддю знань, умінь, навичок за інтересами та уподобаннями, інтелектуального розвитку. протягом року Керівники гуртків, психолог Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В.
19 Забезпечити оптимальні  умови для гармонійного  розвитку творчої особистості кожної дитини, життєвої компетентності, стимулювання творчої активності у різноманітних видах позашкільної освіти, удосконалювати роботу гуртків науково-технічних, художньо-естетичних, туристсько-краєзнавчих, еколого-натуралістичних напрямів,   прикладної творчості тощо. постійно Керівники гуртків Стрижак Л.Д.
20 Проводити  регулярно тематичні бесіди, спілкування в гуртках, присвячені патріотичному і національному вихованню, знаменним датам, бесіди з правових питань, питань моралі та культури. протягом року Керівники гуртків, психолог Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В.
21 На заняттях гуртків впроваджувати в практику нові форми і методи навчання. протягом року Керівники гуртків Стрижак Л.Д.
22 З метою згуртування і залучення дітей та учнівської молоді до занять у гуртки районного БДЮТ провести науково-пізнавальні та святкові заходи до Дня Незалежності, Дня відкритих дверей, Дня туриста,  Дня захисника України та українського козацтва, Дня Гідності та Свободи, Дня Святого Миколая, Новорічних і Різдвяних свят, Днів пам’яті Героїв Небесної Сотні, Міжнародного жіночого дня, Великодня, Дня Матері, тощо. протягом року Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
23 Організовувати відвідування гуртківцями  тематичних та постійно діючих художніх та   фотовиставок, музеїв. протягом року Пед. колектив Cавчук Н.М.
24 З метою посилення роботи з профілактики наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, паління та СНІДу, захворювання туберкульозом регулярно проводити бесіди та інші інформаційно-освітні заходи з гуртківцями, включаючи дану тематику до планів виховної  роботи гуртків. протягом року Керівники гуртків, психолог Cавчук Н.М.
25 Провести творчі звіти гуртків. згідно графіка Баричка І.І., Ковальчук І.В. Савчук Н.М.
26 Допомагати гуртківцям – старшокласникам визначитися в професійній сфері. Створювати умов для допрофесійної підготовки  і професійного визначення учнівської молоді. протягом року Керівники гуртків Баричка І.І., Ковальчук І.В.
27 Постійно висвітлювати масові заходи шляхом створення стінгазет, статей, відеофільмів, телепередач, репортажів, розміщати їх у засобах масової інформації. постійно Баричка І.І., Ковальчук І.В., Михайленко М.Д. Савчук Н.М.
28 Формувати в школярів культ інтелектуальності, психологічну готовність до творчої діяльності. протягом року Керівники гуртків Баричка І.І., Ковальчук І.В.
29 Застосовувати у роботі гуртків проблемно–проектний підхід та інтерактивні методи навчання. протягом року Керівники гуртків Савчук Н.М., Ковальчук І.В.
30

 

 

 

 

ІV. ОРГАНІЗАЦІЙНО – МАСОВА  ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Головною метою районного Будинку дитячої та юнацької творчості у проведенні масової роботи є розвиток творчої особистості дитини, його пізнавальних інтересів та індивідуальних здібностей, гармонійного розвитку їх потреб і творчого потенціалу,  виховання самоорганізації та наполегливості у боротьбі за перемогу  через участь у конкурсах, виставках,  змаганнях та інших масових заходах.  Завданням організаційно-масового відділу  є підготовка і організація масових заходів, підготовка команд та делегацій району до участі в обласних, Всеукраїнських та інших масових заходах, здійснення  методичної  та  практичної  допомоги  школам  району  у  організації та  проведенні  масових  заходів, проведення  семінарських занять,  консультацій з організаторами науково-технічної  творчості, прогнозування шляхів  і  перспективи  розвитку.

Основні завдання організаційно-масової  роботи Рожнятівського БДЮТ

 на 2017-2018 навчальний рік:

 1. Якісна підготовка і проведення традиційних та нетрадиційних районних масових заходів із художньо-естетичних,  декоративно-прикладних, науково-технічних видів, конкурсів, змагань.
 2. 2. Системно впроваджувати Концепцію національно-патріотичного виховання та передбачити заходи, спрямовані на реалізацію даної концепції.
 3. Впровадження у практику нових форм масових заходів, у т. ч. заочних.
 4. Включення у масові заходи елементів дизайну, програмування.
 5. Активізація  роботи з пропаганди науково-технічної творчості учнівської молоді.
 6. Активна участь  в обласних та Всеукраїнських масових заходах.
 7. Здійснення  практичної допомоги школам  району.

 

№ п/п Заходи Дата Відповіда-льні Контроль Примітка
 І. Робота щодо залучення учнів загальноосвітніх шкіл району до гуртків Рожнятівського будинку дитячої та юнацької творчості  
1. Підтримувати творчі зв’язки з адміністраціями навчальних закладів, учні  яких є гуртківцями  БДЮТ, з іншими позашкільними закладами області. постійно Пед. колектив Стрижак Л.Д., Савчук Н.М.
2. Інформувати через засоби масової інформації та на офіційному сайті БДЮТ про навчально-виховну діяльність районного БДЮТ. постійно Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
3. Провести роз’яснювальну роботу серед вчителів, директорів шкіл, батьків, щодо діяльності БДЮТ в новому 2017-2018 навчальному році. До 15.09. Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В. Стрижак Л.Д.
4. З метою залучення учнівської молоді до гуртків БДЮТ:– опублікувати оголошення на офіційному сайті БДЮТ;

-розповсюдити в школах району оголошення про набір до гуртків БДЮТ;

-проводити різноманітні масові художньо-естетичні і науково-технічні заходи, конференції,  Дні відкритих дверей,  тощо;

-організувати у постійно діючу виставку робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва;

– проводити індивідуальну роботу з учнями.

 

постійно

 

вересень

 

 

протягом року

 

 

постійно

 

 

 

постійно

Савчук Н.М., Баричка І.І., Ковальчук І.В.керівники гуртків

 

 

 

Стрижак Л.Д.Савчук Н.М.

 

 

 

5. Ознайомити школярів з основними масовими заходами на 2017– 2018 н.р. до 15.09. керівники гуртків Стрижак Л.Д.
6. Розвивати міжвідомчі зв’язки закладу позашкільної освіти та закладів соціального обслуговування, соціально-педагогічних закладів з метою активізації роботи з дітьми із сімей групи ризику, з дітьми-інвалідами, важкими підлітками. постійно Стрижак Л.Д.
7. Залучити до роботи БДЮТ громадськість, шефів. Протя-гомроку керівники гуртків Стрижак Л.Д.
 ІІ. Взяти участь в наступних обласних заходах:

 

 
1. Конкурсах:
1.1 -патріотичної пісні;

 

жовтень Король М.М. Стрижак Л.Д.
1.2 – пісенному конкурсі «Дивограй»; жовтень Олексин М.Б. Савчук Н.М.
1.3 – ІІ турі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»; до 10.12 Зіняк Р.В.,Марків В.В.

 

Баричка І.І.
1.4 – І турі Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним пересуванням «Мій рідний край» до 01.12 Вовчук О.А. Баричка І.І.
1.5 – на кращу науково-методичну розробку програм, посібників з питань позашкільної освіти; до 15.12 Дроцюк Л.Т.,Іваськів Л.Я. Савчук Н.М.Ковальчук І.В.
1.6 народної та сучасної хореографії;  лютий Керівники хореографіч-них гуртків Савчук Н.М.Баричка І.І.
1.7 – з образотворчого мистецтва ;  лютий Андрусяк О.Б., Візнович Ю.В., Цапів Л.Б. Савчук Н.М.
1.8

 турнірі юних програмістів з інформаційних технологій та турнірі юних програмістів на мові SCRATCH;

березень Михайленко М.Д. Савчук Н.М.
1.9 –   народних ремесел (різьба, кераміка, гобелен, батик) «Знай, люби свій рідний край»; березень Гуць Н.М.,Візнович Ю.В., Пухта  С. Савчук Н.М.
1.10 – вокальних колективів; квітень Король М.М. Баричка І.І.
1.11 – дитячому святі – конкурс писанки; квітень Олексин М.Б. Савчук Н.М.
1.12 – творчих звітів ПНЗ та художньої самодіяльності ПНЗ; до 15 травня Керівники гуртків художньо-естетичного напрямку Стрижак Л.Д.
1.13 –                     робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»;  травень Іванов С.М. Савчук Н.М.
1.14 – робіт юних художників та фотоаматорів на різну тематику; протягом року Керівники гуртків Савчук Н.М., Баричка І.І.
2. Виставках:
2.1 -конкурс-виставка  «Український сувенір» та іграшок – сувенірів; до 15.11 Зозук Г.В.,Павлишак Г.Д., Черпак Н.Д., Мигович Г.Я., Гуць Н.М., Савчук Н.М., Баричка І.І.

 

2.2 – конкурс-виставка  новорічно-різдвяних композицій;  з 15.12 Керівники гуртків художньо – естетичного напрямку Савчук Н.М., Баричка І.І.
2.3 – виставка-конкурс та виставка захист з технічної творчості березень Туз Н.В.,Маринець В.З.,

Глушко В.Л.

2.4 –  виставка виробів народних ремесел «Люби і знай свій рідний край!»;  березень-квітень Зіняк Р.В., Черпак Н.Д., Зозук Г.В., Павлишак Г.Д., Транжиліна О.М., Абрам О.Т., Пухта С.В. Савчук Н.М.
2.5 – виставка-конкурс «Великодні передзвони»; квітень Керівники гуртків художньо – естетичного та науково-технічного напрямів Савчук Н.М.
2.6 – виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва;  травень Керівники гуртків художньо – естетичного та науково-технічного напрямів Савчук Н.М., Баричка І.І.
2.7 –                    персональні виставки обдарованих дітей  протягом року Баричка І.І. Савчук Н.М.
3.Змаганнях:
3.1 –                    з початкового технічного моделювання; березень Туз Н.В. Савчук Н.М., Баричка І.І.
3.2 –  фотолюбителів з кольорової фотографії. травень Іванов С.М. Савчук Н.М., Баричка І.І.
 ІІІ. Провести наступні заходи:  
1 Святкування  Дня прапора та Дня Незалежності України;– провести творчі майстерні із виготовлення сувенірів;

 

 

 

 

 

 

 

– провести виставку творчих робіт вихованців та керівників гуртків БДЮТ «Наша творчість тобі, Україно!»;

– взяти участь у святковому концерті;

 

23.08  

Черпак Н.Д.,

Зозук Г.В.,

Зіняк Р.В.,

Візнович Ю.В.,

Туз Н.В.,

Олексин М.Б.,

Цапів Л.Б.

 

-//-//-

 

 

 

Дяків У.М.,

Мельникович Г.Р.,

Чопей О.В.

Стрижак Л.Д.,Баричка І.І.
2 День відкритих дверей:-урочиста лінійка;

-виставка дитячих робіт;

-відкриті заняття гуртків на тему «За Україну, за її волю!» (до 75-річчя УПА та визвольного руху).

15.09. Керівники гуртків Баричка І.І.
3 Діюча виставка  гуртків художньо – естетичного та науково-технічного напрямів Протягом року Керівники гуртків Савчук Н.М., Баричка І.І.
4 Рекламна акція «Все для вас, дорогі діти» – презентація гуртків. Протягом року Баричка І.І.,Мельник В.Т.,

керівники гуртків

Савчук Н.М.
5 Конкурс-виставка  дитячого  малюнка   до  Міжнародного  дня миру  на  тему  «Ми за мир  на  планеті  Земля».   21.09. Андрусяк О.Б., Візнович Ю.В., Цапів Л.Б. Савчук Н.М., Баричка І.І.
6 Фотовиставка учнівських робіт  “Твоя країна – Україна” 18.09. -23.10. Іванов С.М. Савчук Н.М., Баричка І.І.
7 Привітання вчителів району із професійним святом. 29.09 Баричка І.І. Стрижак Л.Д.
8 Тематичні  екскурсії  до  осіннього  лісу, річки «Осінні барви нашого  селища, села». вересень-жовтень Керівники гуртків Баричка І.І.
9 Туристичні ігри та забави, присвячені дню туриста жовтень Вовчук О.А., Марків В.В., Яцишин М.В. Савчук Н.М.
10 Тиждень образотворчого мистецтва. Тематичні виставки. 02.10. – 08.10. Андрусяк О.Б., Візнович Ю.В., Цапів Л.Б. Баричка І.І.
11 Тиждень України. Заходи до Дня Захисника України та українського  козацтва. 09.10.-15.10. Керівники гуртків Савчук Н.М., Баричка І.І.
12 Спільна молитва за всіх полеглих за волю та державність України. 13.10. Керівники гуртків Савчук Н.М., Баричка І.І.
13 Збори лідерів учнівського самоврядування району жовтень Мельник В.Т., Баричка І.І. Стрижак Л.Д.
14 Районний конкурс патріотичної пісні жовтень- листопад Керівники гуртків, Баричка І.І. Савчук Н.М.
15 Виставка-конкурс «Український сувенір». Відбір робіт на обласну виставку- конкурс. 23.10. -05.11. Керівники гуртків Савчук Н.М., Баричка І.І.
16 Виготовлення композицій в техніці орігамі. листопад Іваськів Л.В. Баричка І.І.
17 Конкурсні програми на період осінніх канікул. (За окремим планом) 30.10. -05.11. Баричка І.І., керівники гуртків Баричка І.І.
18 Акція «Відповідальнісь починається з тебе» (проти насильства, алкоголізму, наркоманії і т.п.) 23.10. – 12.11. Керівники гуртків Баричка І.І.
19 Свято «Осіння казка» жовтень-листопад Ковальчук І.В. Савчук Н.М.
20 Спортивно-розважальна гра «Маленькі пірати»  до Міжнародного дня КВК. до 08.11. Ковальчук І.В. Савчук Н.М.
21 День осіннього іменника: вечір, присвячений Міжнародного дню вітань. Перегляд художнього фільму. листопад Баричка І.І. Савчук Н.М.
22 Тиждень-акція «Ми пам’ятаємо Євромайдан». Заочний конкурс патріотичної поезії. 22.11. -27.11. Керівники гуртків Баричка І.І.
23 Збори лідерів учнівського самоврядування району грудень Баричка І.І.,Мельник В.Т. Стрижак Л.Д.
24 Профілактичні акції  приурочені Міжнародному    Дню боротьби зі СНІДом та наркоманією «СНІД – подумай про майбутнє – обери життя» (бесіди, лекції, анкетування, виховні заходи, конкурси малюнків, тематична дискотека). 01.12. Керівники гуртків Баричка І.І.
25 Захід «Країна добра» до Дня людей з обмеженими можливостями (спільно з РЦССДМ) 01.12. Баричка І.І., Мельник В.Т.,Дяків У.М. Савчук Н.М.
26 Тиждень милосердя та благодійності. Виготовлення поздоровлень листівок, складання привітань та виготовлення  подарунків до Дня святого Миколая – Чудотворця. 04.12. – 10.12. Керівники гуртків Баричка І.І.
27 Захід-акція до Дня св.Миколая «Твори  добро, бо ти людина», для дітей з обмеженими функціональними можливостями. (спільно з РЦССДМ)    15.12. Баричка І.І. Савчук Н.М.
28 Виставка-конкурс «Дух Різдва» Відбір робіт на обласні заходи. 01.12 –11.12 Керівники гуртків Савчук Н.М., Баричка І.І.
29 Творча майстерня для керівників гуртків. Іконопис. грудень Візнович Ю.В. Савчук Н.М.
30 Майстерня ялинкових прикрас «Новорічний дарунок ялинці». грудень Керівники гуртків Савчук Н.С.
31 Свято Нового року. Новорічні ранки та вечори, тематичні дискотеки. 26.12.-30.12. Керівники гуртків, Баричка І.І. Савчук Н.М.
32 Конкурсні програми на період зимових канікул. (За окремим планом) 01.01.17-14.01.18 Баричка І.І., керівники гуртків Савчук Н.М.
33 Перегляд мультиплікаційного фільму на Різдвяну тематику 16.01. Іванов С.М.,Баричка І.І. Савчук Н.М.
34 Виховні години до Дня Соборності України. 23.01. Керівники гуртків Баричка І.І.
35 Виставка-конкурс фоторобіт та малюнків «Зима у рідному краї» січень – лютий Іванов С.М., Андрусяк О.Б., Візнович Ю.В. Баричка І.І.
36 Районний конкурс з образотворчого мистецтва лютий Андрусяк О.Б., Візнович Ю.В.,Цапів Л.Б. Савчук Н.М.
37 Районний конкурс хореографічних колективів. лютий Керівники хореографіч-них гуртків Савчук Н.М.
38 Розважально – конкурсна програма до Дня святого Валентина. 16.02.

 

Баричка І.І.

 

Савчук Н.М.,
39 Форум лідерів учнівського самоврядування району. Звітно-виборна конференція. лютий Баричка І.І.,Мельник В.Т. Стрижак Л.Д.
40 Виставка виробів декоративно – ужиткового мистецтва, присвячена до „Міжнародного жіночого дня” 05.03. – 11.03. Керівники гуртків Баричка І.І.
41 Шевченківський тиждень 05.03. -11.03. Керівники гуртків Баричка І.І.
42 Конкурс «БДЮТ має талант» березень Керівники гуртків Баричка І.І.
43 Проведення районного конкурсу з початкового технічного моделювання. березень Туз Н .В. Савчук Н.М.
44 Проведення районної виставки конкурсу народних ремесел. 13.03-22.03 Керівники гуртків Баричка І.І.
45 День театру. Виступи  театральних гуртків. 27.03. Тичковська О.О., Ковальчук І.В. Баричка І.І.
46 Конкурсні програми на весняні канікули.(За окремим планом). 02.04-09.04 Баричка І.І., керівники гуртків Савчук Н.М.
47 Тиждень сміху та здоров’я. Конкурс смішинок і гуморесок «Кращий гуморист БДЮТ» 03.-08.04. Керівники гуртків Баричка І.І.
48 Виставка великодньої атрибутики: „Великодні узори” квітень Керівники гуртків Баричка І.І.
49 Великодні звичаї та обряди. Усний журнал «Ігри та забави у Вербну Неділю та Великдень». квітень Чепак Н.Д.,Головчак К.С. Савчук Н.М.
50 Тиждень довкілля. Проведення заходів екологічного спрямування. 16.04. – 22.04. Керівники гуртків, Баричка І.І. Савчук Н.М.
51 Виховні години  до дня пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС квітень Керівники гуртків Савчук Н.М.
52 Збори лідерів учнівського самоврядування району. травень Баричка І.І.,Мельник В.Т. Стрижак Л.Д.
53 Проведення районної виставки фоторобіт юних аматорів 02.05-11.05 Іванов С.М. Баричка І.І.
54 Конкурс «Майстриня Бойківчанка» травень Керівники гуртків Савчук Н.М.
55 Звіт художньої самодіяльності Рожнятівського БДЮТ, присвячений Дню матері травень Керівники гуртків, Баричка І.І. Стрижак Л.Д.
56 Проведення районної виставки-конкурсу виробів декоративно-ужиткового мистецтва 15.05-25.05 Керівники гуртків Баричка І.І.
57 Виховні години «Україна – Європейська країна» 20.05 Керівники гуртків Баричка І.І.
58 Фестиваль творчості «Ми – надія твоя, Україно!»:а)концертна програма;

б)виставка дитячих робіт;

в) конкурс малюнку на асфальті.

30.05.- 01.06. Баричка І.І.,керівники гуртків Стрижак Л.Д.
59 Одноденні подорожні, екскурсії: „Чудеса рідної природи” квітень -травень Керівники гуртків Баричка І.І.
60 Пошуково-краєзнавча акція «Бойківщина – колиска мого дитинства» Протягом року Керівники гуртків Баричка І.І.

 

 

 1. V. УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЬ

ПОЗАШКІЛЬНИМ ПЕДАГОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ

 

З метою забезпечення виконання поставлених завдань у повному обсязі та удосконалення навчально-виховного процесу в районному БДЮТ здійснювати регулярний контроль діяльності за такими напрямами:

 • готовність закладу до нового навчального року;
 • комплектування гуртків та їх наповнюваність протягом року;
 • стан планування роботи (гуртки, масові заходи);
 • комплектування закладу педагогічними кадрами;
 • підготовка до проведення та реалізація рішень педрад;
 • стан навчально-матеріальної бази;
 • забезпечення нормативності у веденні документації;
 • робота атестаційної комісії;
 • додержання санітарно-гігієнічних норм, ТБ, ППБ, охорони праці;
 • проходження медичного огляду працівників БДЮТ;
 • інформаційно-методичне забезпечення;
 • проведення профілактичних і ремонтних робіт у приміщеннях;
 • впровадження різноманітних форм контролю роботи гуртків.

 

 

Контроль за якістю реалізації цілей

 

№ п/п Зміст роботи Дата Відповідальні Контроль
1 Відвідати заняття новоприбулих педагогів з метою перевірки їх професійної готовності до роботи    з дітьми в умовах позашкільних закладів. Надати методичну та психологічну  допомогу.  

вересень- листопад

 

Стрижак Л.Д.

Савчук Н.М.,

Мельник В.Т.

 

 

Стрижак Л.Д.

 

3 Систематично перевіряти стан ведення журналів гурткової роботи. протягом року Савчук Н.М.,Ковальчук І.В.

 

Стрижак Л.Д.
4 Відвідати по одному заняттю гуртків, де навчаються підлітки, які вимагають до себе педагогічної уваги. Вияснити, яка допомога потрібна цим дітям і керівникам гуртків.  

протягом року

Стрижак Л.Д.Савчук Н.М.,

Ковальчук І.В., Мельник В.Т.

 

 

Стрижак Л.Д.

 

5 Щовівторка проводити нараду при директорові. протягом року Савчук Н.М. Стрижак Л.Д.
6 Вивчити роботу керівника гуртків «Соломоплетіння» Зозук Галини Володимирівни. протягом року Ковальчук І.В.

Савчук Н.М.

Стрижак Л.Д.

 

7 Підводити підсумки проведення традиційних масових заходів і видавати накази:1) про підсумки конкурсу патріотичної пісні

2) про підсумки проведення виставки – конкурсу іграшок – сувенірів

3) про підсумки конкурсу – виставки «Дух Різдва»

4) про підсумки виставок з технічної творчості

5) про підсумки виставки народних ремесел

6) про підсумки виставки – конкурсу «Великодні Передзвони»

7) про підсумки конкурсу «Майстриня Бойківчанка»

 

 

 

жовтень-листопад

листопад

 

 

грудень-січень

березень-квітень

березень

 

квітень

 

 

травень

 

 

 

 

 

 

Савчук Н.М., Баричка І.І.

 

 

 

 

 

 

 

Стрижак Л.Д.

8. Вивчити стан правовиховної роботи і видати наказ «Про попередження правопорушень, злочинності і безоглядності серед гуртківців БДЮТ»  

грудень

 

Л.Д.Стрижак

9. Вивчити роботу гуртків «Соломоплетіння» (керівник гуртка Зозук Г.В.)  і видати наказ. травень Л.Д.Стрижак
10. Провести педагогічні ради:І

1.     Про підсумки роботи БДЮТ за 2016 – 2017 навчальний рік та основні напрямки роботи позашкільного закладу на 2017 – 2018 навчальний рік.

2.     Про затвердження плану роботи БДЮТ на 2017-2018 навчальний рік.

3.     Про атестацію педпрацівників закладу у 2017-2018н.р.

 

 

ІІ

1.  Про духовні цінності як основу громадянського та національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

 

2. Про хід виконання колективного трудового договору.

 

ІІІ

1. Про взаємодію позашкільного навчального закладу і сім’ї як основу розвитку особистості.

2. Про підсумки атестації педпрацівників закладу.

 

 

вересень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

січень

 

 

 

 

 

 

 

 

Травень-червень

 

 

 

 

 

 

 

 

Стрижак Л.Д.

Савчук Н.М.

 

 

 

Баричка І.І.

 

 

Ковальчук І.В.

 

 

 

 

Савчук Н.М.,

 

 

 

 

Стрижак Л.Д.,

Транжиліна О.М.

 

Баричка І.І.

 

 

Ковальчук І.В.

 

 

Стрижак Л.Д.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стрижак Л.Д.

 

 

 

 

 

 

Стрижак Л.Д.

 

 

 

 

Річний план роботи